XXI kolejka PlusLigi

Czarni Radom vs.ZAKSA Kędzierzyn

(25:20, 21;25, 16:25, 18:25)

Czarni postawili się ZAKSIE

Siatkarze Czarnych Radom przystąpili do tego meczu mocno zmobilizowani i po okresie krótkiej gry punkt za punkt wyszli na dwupunktowe prowadzenie po ataku Tomasza Fornala z piłki przechodzącej oraz kontrze Wojtka Żalińskiego (4:2). Przez jakiś czas utrzymywało się dwupunktowe prowadzenie Czarnych, ale przy stanie 9:7 gospodarze zdobyli kolejne dwa punkty i powiększyli prowadzenie do czterech "oczek" (11:7), co skłoniło szkoleniowca mistrzów Polski do wzięcia czasu. Przez jakiś czas utrzymywało się czteropunktowe prowadzenie gospodarzy, ale przy zagrywce Maurice Torresa mistrzowie Polski pograli blokiem i zmniejszyli straty do dwóch punktów. Na więcej jednak radomianie nie pozwolili, zwłaszcza że nasi siatkarze zaczęli popełniać błędy i ostatecznie przegrali seta 25:20.

W drugim secie od początku zaznaczyła się niewielka przewaga ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, która po punktowej zagrywce Łukasza Wiśniewskiego i zablokowaniu Fornala prowadziła 2:4. Taka dwupunktowa przewaga mistrzów Polski utrzymała się do czasu, gdy Dmytro Teriomenko zdobył punkt z piłki przechodzącej i w zespole gospodarzy znowu pojawiła się nadzieja na powtórzenie pierwszego seta. Po chwili jednak ZAKSA odzyskała dwupunktowe prowadzenie (12:14), które powiększyła, gdy Maurice Torres na punkt zamienił kontratak 16:19. Gospodarze odrobili część strat po zagrywce Wojciecha Żalińskiego, ale końcówka należała już do ZAKSY, która nie wypuściła wygranej z rąk.

W kolejnej partii gospodarze nie byli już tak skuteczni, więc po udanych kontratakach i punktowej zagrywce Rafała Buszka mistrzowie Polski wygrywali 2:7 i taką pięciopunktową przewagę utrzymali do stanu 11:16. Wtedy zablokowany został Tomasz Fornal, po chwili taki sam los spotkał Kamila Kwasowskiego i ZAKSA wygrywała już 12:19, aby zakończyć seta 16:25.

Niezrażeni porażką w dwóch setach zawodnicy z Radomia w kolejnej partii przystąpili do ataku i wyszli na jednopunktowe prowadzenie, gdy wprowadzony do gry Jakub Ziobrowski na punkt zamienił kontratak (4:3). Kontra Maurice Torresa przy stanie 7:7, piłka rzucona odgwizdana w przyjęciu Wojtkowi Żalińskiemu i atak poza boisko Jakuba Ziobrowskiego dały trzypunktowe prowadzenie naszym siatkarzom, które ZAKSA powiększyła do czterech punktów po ataku Rafała Buszka z piłki przechodzącej przy zagrywce Torresa (9:13). Czarni próbowali odrobić straty, zmniejszając nieraz dystans do rywala , ale w końcówce zabrakło już wiary w zwycięstwo, więc mistrzowie Polski spokojnie dograli tego seta i po bloku na Kwasowskim zakończyli mecz.

Czarni Radom: Żaliński, Vincic, Teriomienko, Ostrowski, Kwasowski, Fornal, Watten(L) oraz: Ziobrowski, Droszyński, Rybicki, Huber
ZAKSA Kędzierzyn: Torres, Toniutti, Bieniek, Wiśniewski, Szymura, Buszek, Zatorski(L) oraz: Jungiewicz, Semeniuk