3. ćwierćfinał

Projekt Warszawa vs. ZAKSA Kędzierzyn

(20:25, 26:24, 18:25, 25:16, 15:12)

Projekt przedłużył rywalizację

Trzeci tie-break rozegrali dzisiaj siatkarze Grupy Azoty ZAKSY Kędzierzyn-Koźle w ćwierćfinałach play-off przeciwko Projektowi Warszawa, ale tym razem to nasz rywal wyszedł z tej pięciosetowej konfrontacji zwycięsko i tym samym przedłużył rywalizację o co najmniej jeden mecz, który zostanie rozegrany w sobotę na Torwarze o godzinie 20.30.

Pierwszy punkt w tym meczu zdobył Bartosz Bednorz, ale po chwili wyrównał Artur Szalpuk i do staniu 2:2 oba zespoły grały równo. Kiedy jednak kolejny punkt zdobył Łukasz Kaczmarek, a Kevin Tillie nie przyjął zagrywki Bartosza Bednorza , ZAKSA wyszła na dwupunktowe prowadzenie (2:4), które jednak szybko straciła. Do stanu 6:6 oba zespoły grały punkt za punkt, ale po asie Davida Smitha ZAKSA znowu prowadziła trzema "oczkami " (7:10). Gospodarze powtórnie wyrównali po punktowej zagrywce Piotra Nowakowskiego, której nie przyjął Olek Śliwka (11:11) i równie szybko stracili prowadzenie przy zagrywce Bartosza Bednorza (11:15). Projekt wyrównał dopiero w końcówce (20:20), kiedy punkt zdobył Kevin Tillie, a Bartosz Bednorz nie przebił się przez blok rywali. Jednak w kolejnej akcji Francuz posłał piłkę poza boisko (20:21), Bartosz Bednorz za drugim razem zdobył punkt, a kiedy stanął w polu serwisowym najpierw umożliwił kontry skończone przez Olka Śliwkę, a na koniec posłał asa i zakończył tę partię (20:25).

Drugiego seta do stanu 5:6 prowadziła ZAKSA, ale przy tym wyniku Linus Weber zdobył punkt, na blok nadział się Łukasz Kaczmarek, a Jakub Kowalczyk skończył kontrę po obronie ataku Olka Śliwki i na prowadzenie wyszli gospodarze. ZAKSA szybko zareagowała, doprowadzając do remisu (9:9), a po chwili wyszła na dwupunktowe prowadzenie po dwóch skutecznych atakach Bartosz Bednorza (11:13). Od tej chwili dość długo utrzymywało się dwupunktowe prowadzenie mistrzów Polski, ale punkt zdobyty przez Artura Szalpuka z zagrywki doprowadził do wyrównania (18:18). ZAKSA znowu "odskoczyła" na dwa "oczka", ale nie był to koniec emocji, bowiem gospodarze po chwili wyrównali (22:22) po autowym ataku kapitana ZAKSY, a kiedy Artur Szalpuk skończył kontratak , mieli jeden punkt przewagi (23:22), a za chwilę piłkę setową, którą za drugim razem wykorzystali (26:24).

W trzecim secie do stanu 3:3 gra toczyła się na remis, ale atak Linusa Webera poza boisko i blok Dmytro Pashytshyego na tym zawodniku dał dwupunktowe prowadzenie ZAKSIE. Przy stanie 10:11 z kolei w aut posłał piłkę Bartosz Bednorz i na tablicy wyników pojawił się remis (11:11). Na szczęście as Bartosza Bednorza i kontratak skończony przez Łukasza Kaczmarka oraz blok ZAKSY na Kevinie Tillie pozwoliły naszemu zespołowi odskoczyć na cztery punkty (11:15), które ZAKSA powiększyła do sześciu "oczek" (16:22). Seta zakończył as Bartosza Bednorza (18:25).

Mimo "lania" w secie trzecim seta czwartego lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy prowadzili 2:0 i stracili prowadzenie po bloku na atakującym Projektu i sprytnej kiwce Łukasza Kaczmarka (6:6). Niedługo trwała jednak walka punkt za punkt, bowiem po kontrataku Artura Szalpuka na prowadzenie wyszedł Projekt , szybko powiększając przewagę po znakomitej serii bloków (16:9). Na nic zdała przerwa wzięta prze Tuomasa Sammelvuo, bowiem gospodarze nie chcieli się mylić. Szkoleniowiec ZAKSY wysłał do gry zmienników, ale drugi garnitur naszego zespołu nie potrafił zatrzymać rozpędzonego Projektu, który wygrał wysoko tego seta 25:16.

O wygranej miał więc zadecydować piąty set, którego lepiej rozpoczęli gospodarze (5:2). Po czasie dla naszego szkoleniowca ZAKSA zbliżyła się na jeden punk (5:4), ale po ataku Łukasza Kaczmarka w taśmę wynik powrócił do dwupunktowej przewago gospodarzy, której ZAKSA do końca nie potrafiła zniwelować. Seta i mecz wygrał więc Projekt, przedłużając rywalizację (15:12).

Projekt Warszawa:Weber, Firlej, Kowalczyk, Nowakowski, Tillie, Szalpuk, Wojtaszek(L) oraz: Semeniuk, Grobelny, Klapwijk
Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Kaczmarek, Janusz, Smith, Pashytshyy, Bednorz, Śliwka, Shoji (L) oraz: Kluth, Staszewski, Żaliński, Huber, Stępień