ZAKSA Kędzierzyn vs. Resovia Rzeszów

(19:25, 23:25, 15:25)

ZAKSA: Rouzier, Zagumny, Czarnowski, Kaźmierczak, Ruciak, Samica, Gacek (L) oraz: Witczak, Pilarz, Popelka, Kapelus
Resovia: Grozer, Tichaczek, Nowakowski, Grzyb, Akchrem, Lotman, Ignaczak(L) oraz: Kosok, Gontariu

Przegrali pierwsze starcie siatkarze ZAKSY, ale wciąż mają szansę na wygranie bitwy. I chociaż dzisiaj w nie najlepszych nastrojach przyszło nam patrzeć na grę naszych ulubieńców, wierzymy, że jutro zobaczymy inny zespół - bardziej bojowy, głodny gry i pewny tego, co robi. Bo wydaje się, że dwutygodniowa przerwa w rozgrywkach nie najlepiej podziałała na wicemistrzów Polski, którym dzisiaj zabrakło przede wszystkim boiskowego ogrania, a ponieważ goście przystępowali do tego meczu po wyczerpujących, ale dających szansę gry na bardzo wysokim poziomie występach, bardzo prędko budowali przewagę, co dodatkowo ich uskrzydlało, odbierając naszym pewność.

Pierwszego seta rzeszowianie rozpoczęli od prowadzenia 1:4 przy zagrywce Wojciecha Grzyba, kiedy to Piotr Nowakowski zdobył punkt z przechodzącej, Paul Lotman za trzecim razem skończył atak, a asa posłał Gyorgy Grozer. W kolejnych akcjach również punktowali goście, wykorzystując kłopoty naszych siatkarzy z przyjęciem zagrywki, co przekładało się na nieskończone ataki naszego zespołu (3:8, 5:10, 8:14). Nie zmieniła obrazu gry przerwa na żądanie Krzysztofa Stelmacha, gdyż przewaga wypracowana na początku seta przez zespół Resovii stale się utrzymywała. Co prawda po drugiej przerwie technicznej przy zagrywce Pawła Zagumnego dwa ataki skończył Michał Ruciak, a Paul Lotman został zablokowany (14:18), jednak na więcej nie pozwolili rywale, którzy pewnie kończyli kolejne własne ataki i ostatecznie wygrali 19:25.

Podobnie źle rozpoczęli siatkarze ZAKSY drugą partię, trzykrotnie posyłając piłkę na aut (Czarnowski, Rouzier, Samica). Jednak przy zagrywce Pawła Zagumnego najpierw Grozer nie trafił w pole gry, po chwili taki sam błąd popełnił Lotman, który za moment został zatrzymany blokiem i ZAKSA po raz pierwszy w tym meczu miała dwupunktową przewagę i nadzieję na zmianę obrazu gry i powolne odbudowanie. Jednak dwukrotny atak Rouziera w aut i wygrana kontra przez Lotmana atakiem z szóstej strefy oraz blok Nowakowskiego na Czarnowskim znów przywróciły dawny obraz gry (13:15). Nasi dość szybko wyrównali, blokując Grozera, a po chwili Lotmana i wygrywając kontrę, i od tego momentu trwała walka punkt za punkt. Przy stanie 19:19 Andrzej Kowal poprosił o czas, po którym przy zagrywce Kosoka najpierw Akhrem skończył sytuacyjną piłkę, a po chwili zablokowany został atak "Samika" i nasi rywale mieli dwa punkty przewagi (19:21). Jednak nie był to koniec emocji, bo gdy "Guma" zatrzymał Akhrema na tablicy znów był remis (21:21). Jeszcze przez jakiś czas trwała walka punkt za punkt, ale przy stanie 23:24 w pierwszej piłce setowej zatrzymany został Wojciech Kaźmierczak i goście wygrali bardzo ważnego seta.

W trzecim secie na parkiecie istniał już tylko zespół gości, który bardzo szybko "odskoczył" na 3:8, posyłając atomowe zagrywki (Grozer i Akhrem) i wykorzystując błędy naszych siatkarzy (Rouzier w aut). Tak wysokie prowadzenie Resovii całkowicie rozmontowało nasz zespół, który nie tylko psuł nagminnie zagrywki, nie radził sobie z przyjęciem kolejnych serwów rywali (Grzyb, Akhrem, Tichaczek), ale nie kończył też własnych ataków. Ostatnie minuty były więc teatrem jednego aktora przy biernej asyście naszego zespołu, który nie potrafił zmienić własnego oblicza.

"Jutro jest nowy dzień." - często mówi się w takich sytuacjach. Miejmy nadzieję, że nie tylko inny, ale i lepszy. Jak powiedział Prezes Pietrzyk, dwa razy pod rząd tak słabego meczu nie można zagrać. Oby tylko nasi zagrali nie tylko lepiej, ale też lepiej niż rywale, bo to jest warunek, aby w nieco weselszych nastrojach czekać na ten trzeci, czwarty i być może piąty mecz.