Sezon 2021/2022

XVI kolejka PlusLigi

Luk Lublin vs. ZAKSA Kędzierzyn

Jedziemy do Lublina

Po przerwie spowodowanej odwołaniem meczu z Czarnymi Radom i występem w Lidze Mistrzów Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle wraca na ligowe parkiety. W sobotę o 20.30 w hali Globus rozpocznie się mecz z beniaminkiem PlusLigi, zespołem LUK Lublin.

Będzie to drugie spotkanie obu zespołów w historii. W pierwszym wygrała ZAKSA 3:0, tylko w pierwszym secie pozwalając rywalom na zdobycie 23 punktów.

Nasz rywal zajmuje aktualnie ósme miejsce w tabeli, mając na koncie 6 wygranych i 9 porażek po rozegraniu 15 spotkań. Ostatni mecz po serii czterech porażek lublinianie rozegrali w Suwałkach, wygrywając 3:1.

Najlepiej punktującym zawodnikiem Luk Lublin jest Bartosz Filipiak, który zdobył w 15 meczach 232 punkty. Drugą "armatą" beniaminka jest zdobywca 194 punktów Wojciech Włodarczyk, który również zaliczył 22 bloki. Ostoją przyjęcia jest amerykański Libero Dustin Watten (2.miejsce w rankingu), który w tym względzie wyprzedza swojego rodaka w barwach ZAKSY.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle nadal zajmuje pierwsze miejsce w tabeli, mając rozegrane tylko 14 spotkań. Kędzierzynianie ostatni mecz w lidze rozegrali 4 stycznia, wygrywając ze Stalą Nysa 3:0 i tym samym podtrzymali serię wygranych.

W środę zespół ZAKSY podejmował w ramach rozgrywek Ligi Mistrzów Cucine Lube Civitanova. W tym meczu nieznacznie lepsi okazali się mistrzowie Włoch, którzy wywieźli z Polski dwa punkty. Teraz ZAKSA znów koncentruje się na rozgrywkach ligowych i Pucharze Polski, bo po powrocie do Lublina czeka nasz zespół mecz z AZS-em Olsztyn w ramach ćwierćfinałów Pucharu Polski. Grania jest więc wiele, a my wierzymy, że po kolejnych meczach będziemy mieli tylko bardzo dobre wiadomości.