Faza grupowa

Azimut Modena vs. ZAKSA Kędzierzyn

(25:23, 25:21, 22:25, 26:24)

Modena nieznacznie lepsza

W drugim spotkaniu grupowym Ligi Mistrzów siatkarze ZAKSY Kędzierzyn-Koźle ulegli Azimutowi Modena 3:1 po dobrym emocjonującym meczu, w którym nasi siatkarze byli blisko, aby doprowadzić do tie-braeka, jednak nieskończone ataki w końcówce czwartego seta przyniosły zwycięstwo za 3 punkty gospodarzom. .

W pierwszym secie gospodarze szybko wyszli na prowadzenie 5:1 po nieskończonych atakach Sama Deroo i Łukasza Kaczmarka, by po bloku na Mateuszu Bienku prowadzić 11:7. Jednak ZAKSA odrobiła straty i po punktowej zagrywce Mateusza Bieńka zbliżyła się na jeden punkt (11:10), a po chwili wyrównała 15:15 po ataku Sama Deroo z drugiej linii. Przez jakiś czas oba zespoły grały punkt za punkt (19:19), ale as serwisowy Anzaniego znowu daje prowadzenie Modenie (21:20), którego ta nie wypuściła z ręki. Seta skończył Tine Urnaut.

Drugi set rozpoczął się od ataku na aut Zajcewa, ale gospodarze nie popełnili więcej błędów i przez jakiś czas wynik oscylował wokół remisu (4:4). Jednak od tego wyniku ZAKSA odjechała rywalom i po ataku Łukasza Kaczmarka z piłki przechodzącej prowadziła4:7. Rywale po ataku Anzaniego zlikwidowali jednak dystans dzielący ich do naszego zespołu (9:9) i przez jakiś czas oba zespoły grały punkt za punkt (10:11, 18:17, 19:18). Kiedy Olek Śliwka zaatakował w siatkę, Modena wyszła na dwa punkty (20:18) i od tego wyniku powiększała tylko przewagę. Seta zakończył blok na Łukaszu Kaczmarku.

Trzeciego seta nasi siatkarze zaczęli od prowadzenia 1:4 po punktowej zagrywce Benjamina Toniuttiego i powiększyli je, kiedy Łukasz Kaczmarek zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki (5:9). Rywali zerwali się jednak do ataku i po dwóch punktach zdobytych przez Zajcewa zniwelowali straty do dwóch "oczek" (8:10), by po chwili wyrównać (11:11). Jednak ZAKSA nadal walczyła i po bloku Olka Śliwki na Zajcewie prowadziła 14:17, a po chwili 15:20, gdy atakujący Modeny nie trafił w boisko. Kolejny błąd, tym razem Kaliberdy ,powiększył prowadzenie ZAKSY do sześciu "oczek" (16:22) i chociaż rywale odrobili część strat przy zagrywce amerykańskiego rozgrywającego, seta wygrała ZAKSA po ataku Łukasza Kaczmarka.

Również czwartego seta nasi siatkarze rozpoczęli od prowadzenia 2:4 po bloku na Bartoszu Bednorzu i przez jakiś czas utrzymywali dwa punkty przewagi. Kiedy jednak czerwony kartonik od sędziego Mario Bernaoli ujrzał Łukasz Kaczmarek rywale wyrównali, a po chwili wyszli na prowadzenie, gdy na prawym skrzydle został zablokowany Sam Deroo. ZAKSA wyrównała po kontrataku skończonym przez Mateusza Bieńka (9:9), a wyszła na jednopunktowe prowadzenie, gdy Maxwel Holt zaatakował bez bloku poza boisko (11:12). Seria autowych ataków Modeny dala dwupunktowe prowadzenie naszemu zespołowi (11:13), które do trzech "oczek" powiększył Sam Deroo. Gospodarze szybko zabrali się jednak do odrabiania strat po chwili przestoju i po bloku na Łukaszu Kaczmarku wyrównali (15:15). Zerwany atak, tym razem przez Anzaniego znowu dał dwa punkty przewagi ZAKSIE (16:18), co skłoniło Julio Velasco do wzięcia czasu na żądanie. Po czasie punkt zdobył Anzani, odpowiedział Łukasz Kaczmarek i przewaga naszych siatkarzy nadal wynosiła dwa "oczka" (18:20). W końcówce gospodarze wyrównali (22:22) i rozpoczęła się nerwowa końcówka, którą lepiej rozegrali miejscowi, wygrywając na przewagi 26:24 po dwóch nieskończonych atakach Sama Deroo.

Azimut Modena : Zajcev, Christenson, Anzani, Holt, Bednorz, Kaliberda, Rossini(L)
ZAKSA Kędzierzyn: Kaczmarek, Toniutti, Wiśniewski, Bieniek, Śliwka, Deroo, Zatorski(L)