Rusza PreZero Grand Prix

ZAKSA zagra w Krakowie

Już w sobotę 25 lipca w Krakowie ruszają letnie rozgrywki siatkarskie pod nazwą PreZero Grand Prix, które mają wypełnić lukę w kalendarzu sportowym po odwołaniu meczów reprezentacji. Po raz pierwszy też od czasu przerwania rozgrywek ligowych w marcu br. kibice będą mogli dopingować swoim ulubieńcom na trybunach oraz przed telewizorami.

- Zapraszamy naszych najlepszych na świecie fanów, zarówno na plażowe stadiony, jak i przed ekrany telewizorów - mówi prezes PLS-u Paweł Zagumny. - Wszystkie mecze będą na żywo na sportowych antenach Polsatu. Oczywiście będzie także szansa zobaczyć sportowców na żywo, na naszych plażowych stadionach. Będziemy na tych obiektach stosować wszystkie zalecenia Głównego Inspektoratu Sanitarnego, mamy więc prośbę do fanów o zrozumienie i stosowanie się do nich - dodaje.

W zawodach wezmą udział zarówno zespoły grające na co dzień w PlusLidze, jak dwa występujące w Tauron 1.lidze, które zostały podzielone na cztery grupy. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn- Koźle została przydzielona do grupy A, w której zmierzy się z BBTS-em Bielsko- Biała, GKS-em Katowice i Asseco Resovią Rzeszów. Wszystkie mecze, na który wstęp jest wolny, zostaną rozegrane 25 lipca na kompleksie sportowym KS Wanda Kraków, przy ul. Bulwarowej 39. Następnego dnia w Krakowie wystąpią zespoły z grupy D (Jastrzębski Węgiel, Stal Nysa, Aluron CMC Warta Zawiercie i MKS Będzin.) Grupa B i C rywalizować będą za tydzień w Warszawie.

Mecze finałowe, w których wystąpią po dwie najlepsze zespoły z czterech grup, zostaną rozegrane w Gdańsku 8 i 9 sierpnia.

Zawody odbywać się będą zgodnie z przepisami gry w piłkę siatkową 4x4 na piasku. Mecze rozgrywane będą na boisku o wymiarach typowych dla siatkówki halowej (9x9),a jednorazowo na boisku przebywać może czterech zawodników (nie ma zawodników libero), a w skład drużyny wchodzi 4-8 siatkarzy. Spotkania odbywać się będą do dwóch wygranych setów, według punktacji w siatkówce halowej. W każdym secie będą obowiązywały dwie minutowe przerwy techniczne ( po 8 i 16 punkcie), dodatkowo w każdej z partii trener ma prawo do dwóch przerw na żądanie, natomiast liczba zmian zawodników, jakiej może dokonać drużyna w danym meczu jest nieograniczona.

W turnieju w Krakowie nasz zespół wystąpi w następującym składzie: Krzysztof Rejno, Filip Grygiel, Korneliusz Banach, Bartłomiej Kluth, Mateusz Zawalski i Rafał Prokopczuk. W sztabie szkoleniowym ZAKSY podczas PreZero Grand Prix zobaczymy natomiast Michała Chadałę, Adama Swaczynę i Bartosza Hołobuta.

Źródło: zaksa.pl/plusliga.pl