Resovia wygrała sparing z ZAKSĄ

W sobotę 19 października kibice ZAKSY po raz pierwszy przed sezonem 2019/2020 zobaczą swoich ulubieńców w hali "Azoty" na jubileuszowych uroczystościach 25-lecia klubu, w ramach których zaplanowano m.in. prezentację drużyny i mecz z IBB Polonią Londyn, w barwach której występuje jeden z najlepszych siatkarzy XXI wieku Gilberto Amauri de Godoy Filho - Giba, a dziś mistrzowie Polski jeszcze bez srebrnych medalistów Pucharu Świata wystąpili w Rzeszowie, gdzie rozegrali mecz sparingowy z Asseco Resovią Rzeszów.

W zespole ZAKSY wystąpili obaj nowi przyjmujący, Simone Parodi i Piotr Łukasik, który okazał się najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania, notując 64% skuteczność.

Kędzierzynianie znakomicie rozpoczęli to spotkanie, prowadząc w pierwszym secie pięcioma punktami (16:11). Miejscowi wyrównali do stanu 18:18 i w końcówce uzyskali prowadzenie, które utrzymali do końca seta (25:23). W drugim secie do stanu 12:13 utrzymywała się gra na styku. Jednak i tym razem rzeszowianie ruszyli do ataku po atakach Rafała Buszka i wypracowawszy sobie przewagę, wygrali drugą partię wysoko, bo 25:18. Podobny przebieg miał również trzeci set, w którym po okresie wyrównanej gry rzeszowianie zbudowali przewagę (16:12). ZAKSA zniwelował część strat, ale wtedy gospodarze ruszyli do ofensywy i po atakach Rafała Buszka wygrali seta 25:22.

Ponieważ Piotr Gruszka i Nikola Grbić umówili się na cztery sety po chwili przerwy oba zespoły znowu wybiegły na boisko. Tym razem lepsza okazał zespół Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, wygrywając 25:19.

Oprócz Piotra Łukasika dobre zawody zaliczyli obaj środkowi: Łukasz Wiśniewski zdobył 13 punktów, notując 82 % skuteczności, a Krzysztof Rejno 8 punktów przy skuteczności 86%.

Źródło:zaksa.pl