Wywiady
Fotoreportaże
Filmy


Historia klubu
Sala Chwały
Sukcesy
Kędzierzyński Panteon Sławy
Skład
Nasi zawodnicy
Grali u nas
Trenerzy ZAKSY
Ciekawostki
Hala Azoty


Terminarz 2018/19
Tabela 2018/19
Sezon 2017/18
Sezon 2016/17
Sezon 2015/16
Sezon 2014/15
Sezon 2013/14
Sezon 2012/13
Sezon 2011/12
Sezon 2010/11
Sezon 2009/10
Sezon 2008/09
Sezon 2007/08
Sezon 2006/07
Sezon 2005/06
Sezon 2004/05
Medalisci MP


Puchar Polski 2019
Puchar Polski 2018
Puchar Polski 2017
Puchar Polski 2016
Puchar Polski 2015
Puchar Polski 2014
Puchar Polski 2013
Puchar Polski 2012
Puchar Polski 2011
Puchar Polski 2010
Puchar Polski 2009
Puchar Polski 2008
Puchar Polski 2007
Puchar Polski 2006
Puchar Polski 2005
Zdobywcy PP


Liga Mistrzów 18/19
Liga Mistrzów 17/18
Liga Mistrzów 16/17
Puchar CEV 14/15
Liga Mistrzów 13/14
Liga Mistrzów 12/13
Liga Mistrzów 11/12
Puchar CEV 10/11
Puchar CEV 09/10


O nas
Wygaszacze ekranu
Puzzle
Tapetki na pulpit
Galeria
Karykatury
Zawodnik miesiaca
Sondy

Trudna grupa ZAKSY w LM




Trudną grupę wylosowali wicemistrzowie Polski w Lidze Mistrzów, którzy trafili do grupy B, w której zagrają dwie włoskie drużyny (wicemistrza Włoch Cucine Lube Civitanova i Azimut Modena) oraz mistrza Czech VK ČEZ Karlovarsko. Ponieważ do kolejnej fazy awansują zwycięzcy grup i trzy najlepsze zespoły z drugiego miejsca, zapowiada się trudna walka o awans w do kolejnych etapów, którym rywalizacja będzie odbywać się na zasadzie mecz i rewanż (u siebie i na wyjeździe), a finał zostanie rozegrany na neutralnym terenie i o wygranej będzie decydowało tylko jedno spotkanie. Od tego sezonu nie będzie więc Final Four, w którym występował gospodarz i zwycięzcy drugiej rundy play-off.

Autor: Janusz Żuk


Grupy Ligi Mistrzów:

Grupa A:
Zenit Kazań (RUS)
Halkbank Ankara (TUR)
Knack Roeselare (BEL)
Zwycięzca rundy kwalifikacyjnej – PAOK Saloniki (GRE) – United Volleys Frankfurt (GER)

Grupa B:
Cucine Lube Civitanova (ITA)
ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (POL)
VK CEZ Karlovarsko (CZE)
Azimut Modena (ITA)

Grupa C:
Zenit Sankt Petersburg (RUS)
VfB Friedrichshafen (GER)
ACH Volley Ljubljana (SLO)
Zwycięzca rundy kwalifikacyjnej – Chaumont VB (FRA)/Vojvodina Nowy Sad (SRB)

Grupa D:
PGE Skra Bełchatów (POL)
Berlin Recycling Volleys (GER)
Greenyard Masseik (BEL)
Trefl Gdańsk (POL)

Grupa E:
Sir Colussi Sicoma Perugia (ITA)
Arkas Izmir (TUR)
Tours VB (FRA)
Dinamo Moskwa (RUS)