Wywiady
Fotoreportaże
Filmy


Historia klubu
Sala Chwały
Sukcesy
Kędzierzyński Panteon Sławy
Skład
Nasi zawodnicy
Grali u nas
Trenerzy ZAKSY
Ciekawostki
Hala Azoty


Terminarz
Tabela
Sezon 2016/17
Sezon 2015/16
Sezon 2014/15
Sezon 2013/14
Sezon 2012/13
Sezon 2011/12
Sezon 2010/11
Sezon 2009/10
Sezon 2008/09
Sezon 2007/08
Sezon 2006/07
Sezon 2005/06
Sezon 2004/05
Medalisci MP


Puchar Polski 2018
Puchar Polski 2017
Puchar Polski 2016
Puchar Polski 2015
Puchar Polski 2014
Puchar Polski 2013
Puchar Polski 2012
Puchar Polski 2011
Puchar Polski 2010
Puchar Polski 2009
Puchar Polski 2008
Puchar Polski 2007
Puchar Polski 2006
Puchar Polski 2005
Zdobywcy PP


Liga Mistrzów 17/18
Liga Mistrzów 16/17
Puchar CEV 14/15
Liga Mistrzów 13/14
Liga Mistrzów 12/13
Liga Mistrzów 11/12
Puchar CEV 10/11
Puchar CEV 09/10


O nas
Wygaszacze ekranu
Puzzle
Tapetki na pulpit
Galeria
Karykatury
Zawodnik miesiaca
Sondy

"Trafili¶my na grupę wspaniałych zawodników"

Komentarze po mistrzostwie Polski 2017
Ferdinando de Giorgi (szkoleniowiec ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle):
- To zwycięstwo rzeczywi¶cie smakuje w sposób szczególny. Po pierwsze ze względu na fakt, że udało nam się obronić tytuł, co nigdy nie jest łatwe. Trafili¶my jednak na grupę wspaniałych zawodników oraz na wsparcie ze strony klubu. Oczywi¶cie do zwycięstwa potrzebny jest również dobry trener! (¶miech) Po drugie cieszę się, że w drużynie panowała ¶wietna atmosfera. Jeżeli chodzi o "Bociusia" i o tort, to zawsze, gdy co¶ wygrywamy płacę wła¶nie tak± cenę... Chciałbym mu się kiedy¶ odgryĽć, ale je¶li chodzi o siłę fizyczn± nie miałbym szans. Muszę więc znaleĽć jaki¶ inny sposób! (...)Przez dłuższ± jego czę¶ć nie mogli¶my korzystać z kontuzjowanego Kevina Tillie, do tego doszła Liga Mistrzów. W zwi±zku z tym liczyła się cała drużyna i to, że potrafili¶my stworzyć zwycięski kolektyw.(...) Ciężko opuszczać Kędzierzyn, ale idę spełniać kolejny wielki sen obejmuj±c siln±, ¶wietn± reprezentację w tym samym kraju.

¬ródło: polsatsport.pl


Sebastian ¦widerski (prezes ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle):
- Obronili¶my tytuł, to było trudniejsze. Będziemy my¶leć na temat budowy nowego składu. Wszystko jest w rękach nowego trenera. Najbliższe dni przynios± nowe wiadomo¶ci

¬ródło: polsatsport.pl


Michał Chadała (asystent trenera ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle):
- Było bardzo ciężko, ale nikt nie powiedział, że będzie łatwo. Skra Bełchatów to drużyna, która jest jedn± z lepszych w Europie. Nikt nawet nie liczył na to, że po naszej wygranej w Łodzi rywale przyjad± do Kędzierzyna-KoĽla i nie podejm± walki. Byli¶my przygotowani na ciężki mecz i takie też było to spotkanie. Zwyciężyli¶my dzięki temu, że zachowali¶my trochę więcej zimnej krwi. Zaczęli¶my także grać jako zespół, wspierać się i to przyniosło efekty. Na pocz±tku meczu to drużyna z Bełchatowa grała jako kolektyw, a my nie potrafili¶my znaleĽć sposobu na jej zatrzymanie. Przeczekali¶my dobr± grę rywali i wykorzystali¶my swoje szanse, aby zagrać lepiej, dzięki czemu udało się nam wygrać.

¬ródło: siatka.org


Łukasz Wi¶niewski (¶rodkowy ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle):
- Przed play offami wszyscy "eksperci" twierdzili, że mamy najmniejsze szanse na mistrzostwo, bo w rundzie zasadniczej wygrali¶my tylko z Jastrzębskim Węglem w obu meczach, a ze Skr± i Resovi± przegrywali¶my. Cieszymy się bardzo, że w półfinałach z Jastrzębiem udowodnili¶my, że jeste¶my mocnym zespołem, a w drugim meczu finałowym zdołali¶my postawić kropkę nad "i" rywalizuj±c z bardzo dobrze dysponowan± Skr±. Kluczowym momentem była chyba końcówka trzeciego seta, kiedy przełamali¶my rywala w twardej walce na przewagi. PóĽniej już ¶więtowali¶my. W końcówce sezonu mieli¶my swoje kłopoty kadrowe. I tu trzeba pochwalić sztab szkoleniowy, który nie robił z tego żadnego problemu. Zawsze potrafił znaleĽć rozwi±zanie na brak którego¶ zawodników, czy to w treningu, czy w meczu.

¬ródło: polsatsport.pl


Paweł Zatorski (libero ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle):
- Klasa obu zespołów powoduje to, że nasze mecze s± bardzo zacięte i nie brakuje w nich zwrotów sytuacji. Tylko pierwszy mecz finałowy w Łodzi, gdzie Skra trochę obniżyła swoje loty nie był pasjonuj±cy, jednak w rewanżu bełchatowianie wrócili na swój bardzo wysoki poziom. Widać było z jakimi prędko¶ciami strzelali w nas zagrywkami. Było w tym meczu kilka bardzo trudnych momentów, ale wytrzymali¶my napór i presję rywali. W decyduj±cych momentach drugiego i trzeciego seta potrafili¶my się przeciwstawić i zagrać cierpliwie swoj± grę. Po raz drugi z rzędu zdobyli¶my mistrzostwo Polski, bo byli¶my stabilniejsi je¶li chodzi o poziom gry. Lepiej też wychodzili¶my z trudnych sytuacji, byli¶my gotowi na trudne momenty, co pokazali¶my z finale. Mimo dosyć dużej straty w drugim secie, nie załamali¶my się, tylko punkt po punkcie odrabiali¶my dystans. To był klucz do zwycięstwa.

¬ródło: NTO


Sam Deroo (przyjmuj±cy ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle):
- To był ciężki sezon, wykonali¶my dużo pracy, moim zdaniem to nas poprowadziło do mistrzostwa. Nasz± sił± była zespołowo¶ć. . Owszem w pierwszym meczu finałowym Dawid Konarski zagrał naprawdę dobrze, to był chyba mecz sezonu w jego wykonaniu, jednak w tym ostatnim meczu wygrali¶my dzięki sile zespołowo¶ci, udowodnili¶my jak ważny jest "team spirit". Mam nadzieję, że to jest historia, która się dopiero zaczęła, a będziemy j± kontynuować w kolejnych latach.

¬ródło: zaksa.pl


Dawid Konarski (atakuj±cy ZAKSY Kędzierzyn-KoĽle):
- Drugi mecz był znacznie trudniejszy i emocjonuj±cy. Przeżywali¶my w nim ciężkie chwile, ale wychodzili¶my z założenia, że tak jak w pierwszym secie w w Łodzi Skra jest na tyle mocna, że jest w stanie nam odjeżdżać na 3-4 punkty. Jednak w każdym momencie musimy grać konsekwentnie, deptać swoj± ¶cieżkę, odrabiać punkt po punkcie. To się w końcówce drugiego seta udało. Przecież do 18. punktu przegrywali¶my różnic± 4-5 oczek. Potem poszła seria trzech punktów dla nas, za chwilę kolejna, odrobili¶my straty i przechylili¶my seta na swoj± korzy¶ć. To był psychologicznie ważny set. Nam brakował już tylko jeden do mistrzostwa, a Skra miała w głowie, że nie ma już gdzie się cofać, bo jedna przegrana partia kończy zabawę w finale. Cieszę się, że po 10-minutowej przerwie dobrze zaczęli¶my trzeciego seta. Wprawdzie rywale znów "kopnęli" zagrywk±, odrobili straty i zrobiło się nerwowo. Na szczę¶cie wygrali¶my.

¬ródło: siatka.org


Mariusz Wlazły (atakuj±cy Skry Bełchatów):
- Siatkarze z Kędzierzyna-KoĽla w całym sezonie grali najrówniej i to pokazali także w finałowych meczach z nami. W drugim spotkaniu finałowym mieli¶my swoje szanse, by przedłużyć rywalizację, jednak popełnili¶my zbyt dużo błędów, a ZAKSA zagrała naprawdę wy¶mienicie. Gratulacje dla tego zespołu, bo przez cała ligę zrobił co¶ fajnego

¬ródło: NTO


Karol Kłos (¶rodkowy Skry Bełchatów):
- Szkoda tego spotkania w Łodzi, bo tam rywale złamali nas w pierwszym secie i nie walczyli¶my, tak jak w rewanżu. W Kędzierzynie-KoĽlu był już kawał walki. Prowadzili¶my bardzo wysoko w drugim secie (18:13 - PAP), ale nie potrafili¶my go wygrać. Trzeci był na przewagi, ale w nim była już kompletna nerwówka.ZAKSA grała najrówniej z czołówki na przestrzeni całego sezonu prezentowali bardzo dobry i równy poziom. Obronili tytuł i mogę im tylko pogratulować .

¬ródło: polsatsport


Wldemar Wspaniały (były trener Mostostalu-Azoty Kędzierzyn):
- Gratuluję ZAKS-ie sukcesu i życzę, żeby zdobyła cztery złota z rzędu podobnie, jak w czasach, gdy byłem w Kędzierzynie trenerem. Po zwycięstwie ZAKS-y w Łodzi słyszałem opinie, że jest już pozamiatane. Tymczasem PGE Skra się postawiła i w Kędzierzynie było fajne widowisko. Z tego, co wiem w większo¶ci skład ZAKS-y się utrzyma,więc sukcesy mog± być kontynuowane. Gardini wykonał dobr± robotę w Olsztynie, mam więc nadzieję, że będzie kontynuował to, co zapocz±tkował Fefe. To jest dobra włoska szkoła, która jak widać przynosi ona efekty. Co do formuły rozgrywek, wielokrotnie mówiłem, że jest bez sensu. Ponad 30 lat jestem trenerem i wiele systemów przeżyłem, ale czego¶ takiego jeszcze nie widziałem. .

¬ródło: Sport